اخبار
 
بخشنامه
 
اطلاعیه
 
هیات های  شهرستانی
 
 

تاریخ ارسال جمعه 17 اسفند 1397 توسط روابط عمومی
تعداد بازدید 237
     
یک کوهنورد ارومیه ای بر اثر سانحه بهمن جان باخت.

 

 

یک کوهنورد ارومیه ای بر اثر سانحه بهمن جان باخت.

 

ارومیه-ایرنا-رییس هیات کوهنوردی آذربایجان غربی گفت:صبح روز 10اسفند سه کوهنورد در ارتفاعات کوه سیر ارومیه بر اثر سقوط بهمن دچار سانحه شدند که یکی از این کوهنوردان به نام حمید عفیفی جان خود را از دست داد.

 

یک کوهنورد ارومیه ای بر اثر سانحه سقوط بهمن جان خود را از دست داد.

 

محمد نوبخت نیا روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:رضا حبیب پور،فریبا حسن زاده،حمید عفیفی کوهنوردانی بودند که صبح روز 10اسفند پس از عبور از قله نخست کوه سیر قصد صعود به قله دوم را داشتند که با سانحه سقوط بهمن مواجه شدند.

 

وی بیان کرد:2تن از این کوهنوردان که به صورت کامل زیر بهمن فرو نرفته و سر آنان بیرون از برف بود،به صورت معجزه آسایی نجات پیدا کردند ولی نفر سوم (حمید عفیفی)به علت مدفون شدن کامل در زیر برف سنگین جان خود را از دست داد.وی با اشاره به اینکه حال عمومی دو کوهنورد دیگر خوب است،ادامه داد:این کوهنوردان پس از رهایی از رهایی از زیر بهمن بلافاصله به بیمارستان امام خمینی(ره)ارومیه منتقل شدند.رییس هیات کوهنوردی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در اواخر زمستان خطر صعود به قله کوه بیشتر است،گفت:صعود این سه کوهنورد به کوه سیر ارومیه بدون اطلاع و هماهنگی با هیات استان و شهرستان ارومیه و به صورت خود سرانه انجام شده و این امر چنین مشکلاتی را برای آنها به وجود آورده است.

 

نوبخت نیا افزود:کوهنورد جان باخته یکی از ورزشکاران جوان این رشته بود و تجربه چندانی برای این صعود نداشت.

 

به گذارش ایرنا وقوع بهمن رخدادی طبیعی در کوهستان است و بر اساس آمار به دست آمده هر ساله در سراسر جهان با نزدیک شدن فصل سرما بیش از یک میلیون بهمن اتفاق می افتد.

 

بهمن با حرکت توده های برف بر روی شیب داشته باشد،با تحریک یک عامل خارجی نظیر وزن برف تازه باریده ،باد،وزن یک کوهنورد و مواردی دیگر ایجاد می شود.

 


نام شما
نظر شما
 


پیوندها
 
سایت هیئت های شهرستانی
 
آمار بازدید
161 نفر افراد آنلاین
2107 نفر بازدید امروز
10 نفر بازدید دیروز
210509 نفر بازدید کل
   
 
تبلیغات
 
سخن روز
 
روز شمار
امروز مصادف با
جمعه 1 آذر 1398
Friday, November 22, 2019
 
 
تمامی حقوق این سایت متعلق به
هیات کوهنوردی  استان آذربایجان غربی می باشد
 

نام شما  
ایمیل شما  
پیام شما  
 
     
طراحی این سایت توسط
www.h-abbasi.net