اخبار
 
بخشنامه
 
اطلاعیه
 
هیات های  شهرستانی
 
 

تاریخ ارسال پنجشنبه 19 بهمن 1396 توسط روابط عمومی
تعداد بازدید 427
     
محمد نوبخت‌نیا در جریان برگزاری نخستین یادواره شهداء و زنده‌یادان کوه‌نورد: کسب رتبه 8 کشور در امر آموزش توسط استان

 

رئیس هیات کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی آذربایجان‌غربی گفت: متاسفانه در سالیان گذشته در موضوع فضای آموزشی در هیات کوه‌نوردی استان، اقدام خاصی انجام نشده بود اما با تلاش‌های انجام شده هم‌اکنون رتبه هشت کشوری در امر آموزش کسب شده است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، محمد نوبخت‌نیا شامگاه روز چهارشنبه در نخستین یادواره شهدا و زنده‌یادان کوه‌نورد که به مناسبت ایام دهه فجر و سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و بزرگ‌داشت یاد و خاطره کوه‌نوردان شهید برگزار شد با تسلیت ایام فاطمیه اظهار کرد: هیات کوه‌نوردی استان با همفکری گروه‌های کوه‌نوردی در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند "مبادا کسانی تصور کنند که دوره صحبت در مورد شهدا و زحمت‌کشان عرصه نبرد تمام شده است."، برای نخستین بار این یادواره را برگزار می‌کند.

 

وی با اشاره به اینکه جامعه کوه‌نورد استان، شهیدانی را برای حفظ ارزش‌های نظام اسلامی تقدیم کرده است تصریح کرد: هیات کوه‌نوردی آذربایجان‌غربی برای برگزاری این یادواره چند هدف مهم دارد که نخستین و مهمترین آن، افزایش روحیه ایثارگری، فداکاری و شهادت‌طلبی در میان کوه‌نوردان است.

 

رئیس هیات کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی آذربایجان‌غربی گفت: علاوه بر آن، حفظ یاد و خاطره شهدا و زنده‌یادها برای نسل امروز، ارج نهادن به خانواده‌های شهدا و نیز زنده‌یادان این ورزش و قدردانی از زحمات آنان از سایر اهداف به شمار می‌رود.

 

وی با اشاره به عملکرد هیات کوه‌نوردی استان بیان کرد: در این رابطه، خوشبختانه هیات کوه‌نوردی استان از سال ۹۴ تاکنون به رشد قابل توجهی در عرصه‌های مختلف دست یافته، این در حالی است که با مشکلات مالی فراوانی مواجه بوده است.

 

نوبخت‌نیا با اشاره به اینکه هیات کوه‌نوردی استان در سال ۹۴ رتبه ۳۱ کشوری را در میان هیات‌های کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی داشته است اظهار کرد: اما خوشبختانه با همت و تلاش کوه‌نوردان، هم اکنون به رتبه ۱۱ کشوری رسیده است.

 

وی افزود: هیات کوه‌نوردی و‌ صعودهای ورزشی استان به تأسی از فدراسیون کوه‌نوردی، دو اولویت مهم داشته که یکی از آنها آموزش و آگاه‌سازی جامعه کوه‌نورد استان است.

 

رئیس هیات کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: علاوه بر آن، به تأسی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند "سعی کنید که این ورزش همگانی شود"، تمامی تلاش‌های هیات‌ کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی آذربایجان‌غربی، همگانی کردن این ورزش در ۱۷ شهرستان استان بوده و در این رابطه خوشبختانه نیمی از سیاست‌های مربوطه به عرصه ظهور رسیده است.

 

نوبخت‌نیا با بیان اینکه هیات کوه‌نوردی استان در تیم ملی امید و یخ‌نوردی عضو داشته و حضور فعال در تیم ملی غارنوردی دارد تصریح کرد: در این زمینه نیز برای نخستین مرتبه، نخستین اردوی تیم ملی غارنوردی در بوکان برگزار شد.

 

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون در ۱۷ شهرستان فعال استان، دیواره سنگ‌نوردی وجود دارد گفت: این در حالی است که دیوار سنگ‌نوردی ارومیه تخریب شده که درصدد رفع آن با کمک فدراسیون کوه‌نوردی و اداره کل ورزش و جوانان استان هستیم.

 

شرح خبر: fna.ir/a3vxae

 

هیات کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان آذربایجان غربی

https://telegram.me/urmiamountنام شما
نظر شما
 


پیوندها
 
سایت هیئت های شهرستانی
 
آمار بازدید
3 نفر افراد آنلاین
1646 نفر بازدید امروز
10 نفر بازدید دیروز
210048 نفر بازدید کل
   
 
تبلیغات
 
سخن روز
 
روز شمار
امروز مصادف با
جمعه 1 آذر 1398
Friday, November 22, 2019
 
 
تمامی حقوق این سایت متعلق به
هیات کوهنوردی  استان آذربایجان غربی می باشد
 

نام شما  
ایمیل شما  
پیام شما  
 
     
طراحی این سایت توسط
www.h-abbasi.net